ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΑΠΟ ΤΟ 1821
Οι μαθητές/τριες του σχολείου μας, Στόγιος Ευάγγελος, Μυρτώ Περάκη, Ιωακειμίδη Άτρεμις, Μπερδένη Νικολέτα, Μούγιου Αγάπη, με την επιμέλεια της καθηγήτριάς τους Πετροπούλου Σταυρούλας έγραψαν πρωτότυπα,συγκινητικά και ευφάνταστα κείμενα, εμπνεόμενοι/ες από τον αγώνα και τη θυσία των ηρώων/ίδων της Ελληνικής Επανάστασης, χρησιμοποιώντας τεχνικές της λογοτεχνίας. Τα κείμενα αποτέλεσαν τον κύριο κορμό της σχολικής εορτής της 25ης …