Ευχές

Καλή επιτυχία στις εξετάσεις σας

Καλή επιτυχία σ’ όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που διεκδικούν μια θέση στην τριτοβάθμια εκπαίδευση συμμετέχοντας στις πανελλαδικές εξετάσεις.Μια ακόμη σχολική χρονιά (με πολλά προβλήματα) κλείνει τον κύκλο της και οι μαθητές οδηγούνται στις εξετάσεις, έχοντας διανύσει μια χρονιά γεμάτη με άγχος, προσωπικές θυσίες και πολλές δυσκολίες.

Οι οικογένειες που βιώνουν την οικονομική κρίση χρειάστηκε να καταβάλουν μεγάλες θυσίες για να προσφέρουν στα παιδιά τους το καλύτερο δυνατό.Ο δρόμος της ζωής είναι μακρύς και δεν καθορίζεται μόνο από την επιτυχία ή αποτυχία στις πανελλαδικές εξετάσεις. Τα μεγαλύτερα εφόδια, για μια καλύτερη ζωή, και να κάνετε τα όνειρά σας πραγματικότητα είναι η ανθρωπιά, η αλληλεγγύη, η συλλογικότητα και ο διαρκής αγώνας.

Μην κάνετε έκπτωση στους στόχους σας και στα όνειρα σας. Μην ξεχνάτε ότι τη ζωή και το μέλλον δεν μπορεί να σας τα χαρίσει κανείς, τα κατακτάτε μόνοι σας!

Καλτσάς Δημήτριος