Σχολικοί αγώνες 2022-23

Το 5ο λύκειο και φέτος συμμετείχε στα σχολικά πρωταθλήματα, Ποδοσφαίρου Αγοριών –Κοριτσιών, στο Μπάσκετ των Αγοριών, και στο Βόλλευ των κοριτσιών.

Οι ομάδες Μπάσκετ  αγοριών και Ποδοσφαίρου Κοριτσιών προχώρησαν στο 2ο γύρο με νίκες τα Κορίτσια στο ποδόσφαιρο νίκησαν το Λύκειο Αιγίου, και τα αγόρια νίκησαν στο Μπάσκετ το 1ο ΓΕΛ Πάτρας. Όλες οι Ομάδες του σχολείου μας πιστές στην Παράδοση έχασαν μετά από επικές μάχες τα κορίτσια του Βόλλευ μετά από 1-1 στα σετ έχασαν στο 3ο σετ με 15-13,τα κορίτσια στο 2ο γύρο στο Ποδόσφαιρο μετά από 1-1 στην κανονική Διάρκεια έχασαν στα πέναλτυ, και τα αγόρια στο Μπάσκετ μετά από ισοπαλία 55-55 στην Κανονική διάρκεια έχασαν στην παράταση  με 62-59. Πιστοί λοιπόν στην Παράδοση πάντα οι μαθητές μας  αγωνίζονται με Πάθος και τα δίνουν όλα ,πάντα σε Αθλητικά Πλαίσια.

Ο Σύλλογος των Καθηγητών συγχαίρει τους μαθητές μας που συμμετείχαν και τους εύχεται πάντα αγωνιστικό πνεύμα και επιτυχίες .

Υπεύθυνος Καθηγητής: Χριστογιάννης Ιωάννης ΠΕ 11 – Γυμναστής