Συμμετοχή του σχολείου μας στην Οικονομική Ολυμπιάδα

Μαθητές και μαθήτριες της Γ΄ Λυκείου του τμήματος “Σπουδές Οικονομίας και Πληροφορικής” συμμετείχαν στον διαγωνισμό της Οικονομικής Ολυμπιάδας.

Στο διαγωνισμό συμμετείχαν φέτος 3.007 παιδιά από 168 σχολεία όλης της χώρας, ξεπερνώντας κατά 28% την περσινή συμμετοχή.

Η πρόκριση στον περιφερειακό γύρο καθορίζεται σε δύο στάδια. Κατά το πρώτο προκρίνεται ο καλύτερος μαθητής ή μαθήτρια ανά σχολείο, με την προϋπόθεση ότι πέρασε τη βάση του 50%, και κατά το δεύτερο προκρίνονται όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες που έχουν βαθμό από 68% και πάνω.

Θερμά συγχαρητήρια στην Λουκατάρη Ιωάννα που προκρίθηκε στον επόμενο, περιφερειακό γύρο.

Της ευχόμαστε: ” Καλή επιτυχία”

Ο περιφερειακός γύρος στην περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας διεξάγεται διαδικτυακά την εβδομάδα 3 έως 7 Απριλίου.

Υπεύθυνος καθηγητής: Κοντογιώργης Αλέξανδρος – Οικονομολόγος