ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ: ΦΕΚ 1415/τ.Β’/24-03-2022_Σχετικά με προσμέτρηση απουσιών για συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Στρατιωτικών Σχολών ακ. έτ. 2024-25

ΦΕΚ σχετικά με απουσίες που πραγματοποιούνται για τις διαδικασίες των προκαταρκτικών εξετάσεων (ψυχομετρικές, υγειονομικές, αθλητικές) προκειμένου οι μαθητές/τριες της Γ’ τάξης να εισαχθούν σε Σχολές του Λιμενικού Σώματος, στις Στρατιωτικές Σχολές, στις Σχολές του Πυροσβεστικού Σώματος, στις Σχολές της Ελληνικής Αστυνομίας, καθώς και για τις υγειονομικές εξετάσεις για τις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού.

Ορθή επανάληψη

ως προς την ημερομηνία αποστολής του μηνύματος του ΥΠΑΙΘΑ, από το λανθασμένο 23-11-2024 στο ορθό 23-01-2024

Προσμέτρηση απουσιών για συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Στρατιωτικών Σχολών ακ. έτ. 2024-25